Pomysł na prezent – dzieło sztuki

iele osób pragnie podarować swoim bliskim oryginalny prezent, wyjątkową rzecz, która sprawi radość i nie zostanie zapomniana po kilku dniach. Takim unikatowym podarunkiem może stać się dzieło sztuki – najbardziej znaczące są bowiem te prezenty, w które wkładamy nasze serce. Oryginalny obraz może przetrwać wiele lat, a nawet pokoleń i przypominać obdarowanemu o osobie, która go wręczyła. To także wiadomość dla obdarowanego, że dużo myśleliśmy o prezencie i staraliśmy się by był wyjątkowy. Dodatkową zaletą takiego podarunku jest możliwość dopasowania go do prawie każdego budżetu, np. prace młodych artystów możemy kupić już za kilkaset złotych, a po latach ich wartość może okazać się wielokrotnie wyższa, zatem dzieło sztuki może stać się również dobrą inwestycją na lata.

Tulipany

tytuł obrazu: „Czerwone tulipany”, autor: Edward Dwurnik; personalart.pl/Edward-Dwurnik

Ploteczki

tytuł obrazu: „Ploteczki”, autor: Leszek Sokół; personalart.pl/Leszek-Sokol

Wybór odpowiedniego dzieła sztuki nie jest wbrew pozorom trudny. Każdy ma swoje pasje, zainteresowania, które mogą zostać odzwierciedlone w tego typu prezencie. Pomyślmy o guście naszego przyjaciela o jego zainteresowaniach, podejściu do życia – czy ma poczucie humoru, czy jest typem filozofa, czy rozrywkowym człowiekiem, czy lubi zwierzęta, a może interesuje go astronomia lub uwielbia morze…te informacje wyznaczą kierunek, którym będziemy mogli podążać wybierając dzieło sztuki.

Kolejnym krokiem jest udanie się do miejsca gdzie będziemy mogli wybrać dzieło sztuki o określonej tematyce, odpowiadające naszym potrzebom i dopasowane do naszego budżetu. Takim  miejscem jest internetowa galeria sztuki, gdzie po wpisaniu adresu w wyszukiwarkę internetową zyskujemy możliwość zapoznania się z bogatą ekspozycją sztuki na ekranie własnego komputera. Przy czym zbiór dzieł sztuki jaki znajdziemy w takim miejscu jest naprawdę duży. W internetowej galerii sztuki Personalart.pl liczy on około dwóch tysięcy prac. Aby nieco ukierunkować kupującego na dobre wybory, obrazy znajdujące się w ofercie Galerii są wyselekcjonowane – znajdziemy tu sztukę uznanych twórców, ale  i  młodych lecz dobrze rokujących artystów. Aby jeszcze bardziej ułatwić poszukiwania odpowiedniego obrazu, grafiki, czy fotografii, wszystkie prace artystów zostały posegregowane: kategoriami, tematycznie, cenowo, wg techniki wykonania, a nawet koloru. To wszystko razem sprawia, że nawet najbardziej wybredny poszukiwacz łatwo znajdzie coś odpowiedniego dla swoich potrzeb i budżetu.

Istnieje wiele okazji do wręczenia bliskim osobom wyjątkowych prezentów: urodziny, ślub, a nawet chrzciny – obdarowywany co roku dziełem sztuki przyjaciel czy chrześniak może zostać po latach właścicielem wartościowej kolekcji.

Więcej inspiracji znajdziecie w Galerii PERSONALART